شصت سال فعالیت «ناسا» برای کشف شگفتی‌های فضا در یک کتاب

شصت سال فعالیت «ناسا» برای کشف شگفتی‌های فضا در یک کتاب به تصویردرآمد.
سازمان ملی هوافضای آمریکا، ناسا، به مناسبت شصتمین سالگرد فعالیت خود کتابی شامل حدود ۴۰۰ تصویر منحصر بفرد را که در این مدت به دست آورده است، منتشر کرد.
کتاب مصور «آرشیو ناسا: شصت سال در فضا» چکیده‌ای از دهه‌ها مأموریت ناسا در کشف شگفتی‌های جهان است.

۶۰ سال پیش عکاسی دغدغه مأموران ناسا نبود و حتی پروژه «مرکوری» که نخستین انسان را به فضا فرستاد پنجره‌ای برای فضاپیمای خود در نظر نگرفته بود، ولی فضانوردان تلاش می‌کردند با دوربین‌های سوئیسی «هاسلبلاد» خود از آنچه می‌بینند عکس بگیرند تا کسانی که روی زمین هستند بدانند در فضا چه می‌گذرد.

با این حال، برخی از تصاویر در روایت مأموریت‌ها ناقص هستند؛ از جمله تصاویر ثبت شده از مأموریت «آپولو ۱۱»، که بیشتر «باز آلدرین» فضانورد آمریکایی را نشان می‌دهند، چرا که دوربین در دست «نیل آرمسترانگ» بوده است. از همین رو هر چند نخستین انسانی که قدم روی کره ماه گذاشت آرمسترانگ بود، اما عکس‌های آلدرین نماینده این مأموریت تاریخی شد.
کتاب «آرشیو ناسا: شصت سال در فضا» علاوه بر عکس‌های مشهوری مانند تصویر کره زمین از فضا، تصاویر کمتر شناخته شده را نیز در بر می‌گیرد.
ناسا امیدوار است بتواند مأموریت‌های آینده خود را، از جمله فرود بر مریخ، به سرانجام برساند و به دستاوردهای ارزنده این سازمان بیافزاید.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش