دختر ۲۱ ساله رکورد «جوان‌ترین میلیاردر» جهان

مجله «فوربس» روز سه‌شنبه ۱۴ اسفند گزارش سالانه خود را از میلیاردرهای جهان را انتشار داد.
در سال ۲۰۱۹، دختر ۲۱ ساله آمریکایی کایلی جنر، که ارزش دارایی‌هایش به یک میلیارد دلار رسید، رکورد جوانترین میلیاردر جهان را شکست.
پیش از او، مدیرعامل فیس‌بوک مارک زاکربرگ، در ۲۳ سالگی رکورددار جوانترین میلیاردر جهان بود.
کایلی جنر، میلیاردر دنیای مد، رسانه‌های اجتماعی و برنامه‌های تلویزیونی ، که صفحه اینستاگرامش ۱۲۸ میلیون فالوور دارد، و بعد از او آلکساندرا آندرسون تنها با یک سال اختلاف جایگاه دوم را دارد.
اما دارایی‌های آلکساندرا ۱.۴ میلیارد دلار است و این دارایی نیز شامل ارث پدری است.
کاترینا آندرسون، خواهر آلکساندرا نیز با ۲۳ سال، سومین میلیاردر جوان جهان است که به همان اندازه ارث از پدر گرفته است.

نکته قابل تامل در گزارش «فوربس»، تعداد میلیاردرهای زن جهان است که در یک دهه گذشته از ۹۱ نفر به ۲۴۳ نفر رسیده است، البته فقط یک چهارم این زنان مانند کایلی میلیاردر خودساخته هستند و بقیه به وسیله ارث یا روش‌های دیگری به این ثروت رسیده‌اند.

بر اساس این گزارش برای دومین سال متوالی، شمار میلیاردرها، و هم ثروت آنها کاهش یافته که نشان می‌دهد حتی ثروتمندرین اشخاص نیز از تلاطم‌های اقتصادی و وضعیت نابسامان بازارهای سهام در امان نیستند.
 در سال ۲۰۱۹ شمار میلیاردرهای جهان ۵۵ نفر کمتر شده و به ۲۱۵۳ نفر رسیده است. ۴۶ درصد از بزرگترین ثروتمندان جهان با کاهش نسبی اموال مواجه شدند. در مجموع دارایی میلیاردرها در سال جاری میلادی به ۸.۷ تریلیون دلار رسیده که نسبت به سال گذشته ۴۰۰ میلیارد دلار کاهش را نشان می‌دهد.

بیشترین آسیب وارد شده به میلیاردرهای شرق آسیا است و تعداد میلیاردرهای کشور چین ۴۹ نفر نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. تنها وضعیت آمریکا و برزیل بهتر شده، به گونه ای که شمار میلیاردرهای ایالات متحده به ۶۰۷ تن رسیده که ۱۴ نفر آنها در لیست ۲۰ ثروتمند بزرگ جهان هستند.

برای دومین سال جف بزوس، مدیر عامل آمازون، با ۱۳۱ میلیارد دلار دارایی «ثروتمندترین» فرد جهان  شناخته شده است. پیش از او بیل گیتس، مدیر عامل مایکروسافت ثروتمندترین فرد جهان بود.

 این گزارش همچنین به دارایی‌های رئیس‌جمهوری آمریکا نیز پرداخته و ارزش خالص دارایی‌های دونالد ترامپ را کمی بیش از ۳ میلیارد دلار برآورد کرده، که نسبت به سال گذشته تغییری نداشته، ولی در مقایسه با سال ۲۰۱۶  در حدود یک سوم کاهش داشته است.


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت هااینجا در خصوص ژورنال توضیح میدین؟
2 ماه پیش