برگزاری برخی بازی‌های جام ۲۰۲۲ در کویت و عمان / حضور ۴۸ تیم در جام جهانی

 فیفا اعلام کرد در صورت افزایش تعداد تیم‌های حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲، ممکن است بعضی بازی‌های جام جهانی قطر را در کویت و عمان برگزار کند.
قرار است  جام جهانی در سال ۲۰۲۶ به‌جای ۳۲ تیم با حضور ۴۸ تیم انجام شود، جانی اینفانتینو رئیس فیفا پیشنهاد داده‌ این شمار از تیم‌ها در سال ۲۰۲۲ هم قادر باشند وارد جام شوند.

جانی اینفانتینو مدتی قبل در کنفرانسی در دبی، گفته بود اکثر کشورها موافق حضور ۴۸ تیم در جام هستند؛ آن‌چه به حضور کشورهای بیشتری در مهم‌ترین مسابقات فوتبال می‌انجامد.
او گفته بود فدراسیون بین‌المللی در حال مطالعه طرح احتمالی برگزاری جام با ۴۸ تیم در سال ۲۰۲۲ است.

انتظار می‌رود تصمیم نهایی در ماه ژوئن گرفته شود. با این حال فیفا در حال حاضر هم هشدارهایی داده است که برای برگزاری‌ بازی بین ۴۸ تیم، ظرفیت‌های کافی و لازم در قطر وجود ندارد.
قطر گفته هنوز تصمیمی در این مورد نگرفته و می‌خواهد نخست جزئیات مطالعات فیفا در مورد امکان‌پذیر بودن ایده برگزاری بازی‌ها با ۴۸ تیم را ببیند.

موضوع دیگری که ممکن است به چالش تازه‌ای برای اجرای چنین تصمیمی بدل شود، اختلافات عمیق سیاسی در غرب آسیا و بین کشورهای عربی‌ست.
امارات متحده عربی، عربستان سعودی، بحرین و مصر روابط خود با قطر را قطع کرده‌اند.

وزیر ورزش امارات متحده عربی ماه پیش گفته بود در صورت افزایش تیم‌ها به ۴۸ تیم، کشور او همراه کویت و عمان می‌توانند محل برگزاری بازی‌ها باشند. اما او تاکید کرده بود، چنین چیزی تنها در صورتی ممکن است که اختلافات امارات و دیگر کشورها، و قطر، حل‌وفصل شوند.

در سال قبل یک مقام امنیتی امارات بیان کرد اگر دوحه میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ را به کشور دیگری بدهد، می‌توان راهی برای برون‌رفت از بحران دیپلماتیک با آن کشور پیدا کرد.
کمیته اجرایی فدراسیون جهانی فوتبال در سال ۱۳۸۹، روسیه و قطر را به عنوان برگزارکننده مسابقات در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ انتخاب کرده بود.

فیفا اعلام کرده است که جام جهانی ۲۰۲۶ در کانادا، مکزیک و آمریکا، قطعا با حضور ۴۸ کشور برگزار خواهد شد.


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

در اینصورت مشکلی نیست.
مدارک مورد نظرتون رو به آیدی تلگرام wikiapplyservice@ ارسال کنید. از همون طریق می تونیم با هم در ارتباط باشیم.
4 هفته پیش

#مهاجرت
خانم بانی، دانشگاه مقصد موافقت کرده که فعلا ترجمه غیررسمی ریزنمرات و گواهی موقت رو براشون ارسال کنم. و نهایتا ۴ روز دیگه وقت دارم. میتونید کمک کنید؟ میشه یه شماره تماس به من بدین؟
4 هفته پیش

سلام دوست عزیز
ترجمه رسمی مدارک باید حتما توسط مترجم های رسمی انجام بشه و نه مترجم های عادی. با توجه به فوریتی که دارید برای مدارک رسمی باید بگم متاسفانه در هیچ دارالترجمه ای در زمان فعلی این امکان براتون وجود نخواهد داشت اما در مورد توصیه نامه و انگیزه نامه می تونیم در خدمتتون باشیم.
4 هفته پیش