سیاه‌چاله کلان جرم کهکشان NGC 1277

سیاه‌چاله کلان جرم کهکشان NGC 1277 حتی اگر با سرعت نور هم حرکت کنید، باز هم به ۴ روز زمان برای پیمودن قطر آن نیاز دارید. جرم این سیاهچاله حداقل ۱۷ میلیارد برابر سنگین‌تر از خورشید محاسبه شده است.

سیاه‌چاله کلان جرم بزرگترین گونه سیاه‌چاله در کهکشان‌ها است که گمان می شود در مرکز تقریبا همه کهکشان‌ها از جمله کهکشان راه شیری نیز وجود دارد که دارای جرمی معادل صدها هزار تا چندین میلیارد برابر جرم خورشید هستند. این نوع سیاه‌چاله‌ها پر جرم‌ترین نوع سیاه‌چاله‌ها هستند و گرانش بسیار زیادی دارند که در جهان بی نظیر است. همچنین تصور می‌رود که مرکز کهکشان ان‌جی‌سی ۴۲۶۱ سیاه‌چاله‌ای کلان‌جرم با ۴۰۰ میلیون جرم خورشید باشد.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
9 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش