حیف است که دانشگاه‌های دولتی وارد مسائل "پولی‌" شوند

دکتر محمد حسین طیرانی ، در خصوص حذف مراکز بین‌الملل و شبانه از دانشگاه‌های دولتی، اظهارکرد: دانشگاه‌های دولتی به هیچ عنوان نباید به دنبال توسعه نوبت‌های شبانه و  پردیس بین‌الملل باشند، چراکه واحدهای بین‌الملل تنها مختص ثروتمندان است.

وی ادامه داد: دانشگاه‌های دولتی باید قداست خود را حفظ کنند و فقط به صورت روزانه به همان تعدادی که می‌توانند، آموزش دهند، نه اینکه به‌خاطر کسب پول دانشجویانی با سطح بسیار پایین بگیرند. دانشجویان با استعداد در روزانه قبول می شوند بنابراین من با دوره های شبانه، پردیس و بین الملل سخت مخالفم.

نایب رئیس اتحادیه‌ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی تاکید کرد: حیف دانشگاه های دولتی است که وارد مسائل پولی شوند؛ آن‌ها باید بودجه خود را از دولت تامین کنند و فقط به قشر مستعد جامعه بپردازند.

طیرانی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: دانشگاه‌های دولتی نباید بومی‌سازی شوند، ضمن اینکه باید امکانات خوابگاه و سلف را چنان افزایش دهند که دانشجو بتواند به راحتی درس بخواند. 

وی افزود: این دانشگاه های غیردولتی هستند که می‌توانند بومی سازی شوند و شده اند و این امر رضایت همه را در بردارد. بومی سازی دانشگاه‌ها خصوص 13 دانشگاه‌ برتر ، کار درستی نیست و ظلمی به دانشجویان باهوش شهرستانی است.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش