ویدئویی از شعله های خورشیدی گرفته شده توسط ناسا SDO

شعله خورشیدی توفان مغناطیسی بر روی خورشید می باشد. شعله های خورشیدی مقدار بسیار زیادی انرژی و گاز آزاد می كنند و بسیار هم داغ می باشند. دمای این شعله ها بین 3.6 میلیون تا 24 میلیون درجه فارنهایت است که به هزاران کیلومتر دورتراز سطح خورشید پرتاب می شوند.

دانشمندان متوجه شده اند كه شعله های خورشیدی می توانند باعث خورشیدلرزه هم بشوند. وقتی یك خورشیدلرزه رخ می دهد، انرژی به صورت امواج زلزله ای، روی سطح نسبتاً سیال خورشید آزاد می شود. به نظر می رسد كه این امواج زلزله ای امواج به هم فشرده ای باشند. درجه خورشید لرزه حدود 11.3 در مقیاس ریشتر است. انرژی ای كه  این لرزه های بزرگ ایجاد می كنند حتی 40000 برابر بیشتر از انرژی ای است كه زمین لرزه های بزرگ زمین آزاد می كنند.

تصویری از شعله های خورشیدی گرفته شده به وسیله رصدخانه دینامیک خورشیدی ناسا(SDO)👇
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش