اخذ اقامت از طریق تولد فرزند

 ⬛️ متولد شدن در برخی از کشورها باعث اعطای حق شهروندی برای فرد خواهد شد.

◀️ ایالات متحده آمریکا و کانادا:
از جمله کشورهایی هستند، که حق شهروندی را با تولد نوزاد در خاک این کشورها اعطا می کند. این قانون البته استثناهایی هم دارد؛ فرزندان دیپلمات‌های خارجی شاغل در آمریکا و همچنین فرزندان نیروهای نظامی دشمن اشغالگر، شامل این قانون نیستند.

⬛️ در بیشتر کشورهای اروپایی تولد به خودی خود به شهروندی منتهی نمی‌شود. این کشورها عمدتا وضعیت اقامتی والدین را در زمان تولد فرزند در نظر می گیرند. در این کشور ها حداقل، یکی از پدر یا مادر باید دارای اقامت دائم یا شهروندی کشور میزبان باشد تا حق شهروندی شامل فرزندشان شود.

⚫️ آلمان

تولد فرزندان شهروندان غیرآلمانی در صورتی به شهروندی منجر می‌شود که، حداقل یکی از والدین هشت سال در این کشور زندگی کرده و دارای اقامت دائم آلمان باشد.

⚫️ بریتانیا
افرادی که از والدین غیربریتانیایی متولد می‌شوند در صورتی شهروند محسوب می‌شوند که، حداقل یکی از والدین دارای اقامت دائم این کشور باشد.

 ⚫️ ایتالیا
متولدین والدین غیرایتالیایی در زمانی که ۱۸ ساله می‌شوند، می‌توانند درخواست شهروندی کنند به شرطی که از زمان تولد در این کشور زندگی کرده باشند.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

در اینصورت مشکلی نیست.
مدارک مورد نظرتون رو به آیدی تلگرام wikiapplyservice@ ارسال کنید. از همون طریق می تونیم با هم در ارتباط باشیم.
4 هفته پیش

#مهاجرت
خانم بانی، دانشگاه مقصد موافقت کرده که فعلا ترجمه غیررسمی ریزنمرات و گواهی موقت رو براشون ارسال کنم. و نهایتا ۴ روز دیگه وقت دارم. میتونید کمک کنید؟ میشه یه شماره تماس به من بدین؟
4 هفته پیش

سلام دوست عزیز
ترجمه رسمی مدارک باید حتما توسط مترجم های رسمی انجام بشه و نه مترجم های عادی. با توجه به فوریتی که دارید برای مدارک رسمی باید بگم متاسفانه در هیچ دارالترجمه ای در زمان فعلی این امکان براتون وجود نخواهد داشت اما در مورد توصیه نامه و انگیزه نامه می تونیم در خدمتتون باشیم.
4 هفته پیش