اولین انسانی که موفق شد در پا به فضا بگذارد

یوری گاگارین در مسیر فضا: اولین انسانی که موفق شد در ۱۹۶۱ پا به فضا بگذارد.
  گاگارین در ۱۲ آوریل ۱۹۶۱ میلادی به وسیله فضاپیمای وُستوک-۱ به فضا رفت و به مدت ۱۰۸ دقیقه مدار زمین را یک دور بطور کامل طی کرد. دوره سفرهای فضایی بشر با این پرواز این فضا پیما آغاز گشت.
او پس از پرواز تاریخی خود به سمت ریاست مرکز آموزش فضانوردان انتخاب شد و در کنار شغل خود، با بازدید و سخنرانی در کشورهای مختلف، نقش به سزایی در بیشتر شدن آگاهی عمومی در مورد سفرهای فضایی ایفا نمود. هشت سال بعد از سفر فضایی‌اش، یوری گاگارین در یک سانحه هوایی کشته شد.
گاگارین با سفر فضایی تاریخی خود به ستاره‌ای جهانی تبدیل شد و نشان‌ها و عنوان‌های افتخار بی‌شماری از سراسر جهان دریافت کرد. 

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش