طوطی‌ کاکاپو (یا جغد طوطی)

از بین حدود ۴۰۰ گونه طوطی‌، کاکاپو (یا جغد طوطی)، تنها موردی است که قادر به پرواز نیست این طوطی شب‌زی، بومی کشور نیوزلاند است. 

کاکاپو به شدت در خطر انقراض قرار دارد به‌طوری‌ که چیزی در حدود شصت و پنج عدد از این پرنده وجود دارد. در گذشته به دلیل اینکه این پرنده دشمن طبیعی نداشت شمار آن‌ها زیاد بود ولی پس از ورود اروپاییان به نیوزلند که با خود حیواناتی همانند سگ و گربه آورده‌اند نسل این حیوانات در خطر انقراض قرار دارد.
کاکاپو معمولاً تنها زندگی می‌کند و در هنگام شب به ارتفاعات کوهستان می‌رود و در طول مسیر خود چاله‌های کم عمقی حفر می‌کند. این پرنده داخل این چاله‌ها می‌نشیند و به کمک کیسه هوایی که در سینه دارد صدای بسیار بلند تولید می‌نماید. این صدا در تمام کوهستان و دره‌های آن پیچیده و باعث جذب طوطی ماده می‌گردد.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش