لغو راهپیمایی فضایی زنانه به دلیل مشکل لباس

سازمان هوافضای آمریکا، ناسا، اعلام کرد که راهپیمایی زنانه فضایی به علت مشکلی که برای لباس فضانوردی زنان پیش آمده لغو شده است.

آن مک‌کلین و کریستینا کوچ قرار بود روز جمعه ۲۹ مارس در جریان یک راهپیمایی فضایی باتری‌های لیتیوم-یون ایستگاه فضایی بین‌المللی را نصب کنند.
اما ناسا می‌گوید تنها یک بالاپوش لباس فضانوردی با سایز مناسب آماده است در حالی که هر دو فضانورد به این لباس احتیاج دارند.
به این ترتیب خانم کوچ راهپیمایی خارج از ایستگاه فضایی را با نیک هیگ، همکار مرد خود انجام خواهد داد.
ناسا در بیانیه‌ای اعلام کرد: "چون تا روز جمعه تنها یک بالاپوش سایز متوسط آماده می‌شود، خانم کوچ آن را به تن خواهد کرد."

خانم مک‌کلین که هم در لباس سایز متوسط و هم سایز بزرگ تمرین کرده بود، بعد از یک راهپیمایی فضایی در روز جمعه گذشته متوجه شد که لباس سایز متوسط برای او مناسب‌تر است.
خانم کوچ راهپیمایی خارج از ایستگاه فضایی را با نیک هیگ، همکار مرد خود انجام خواهد داد
ناسا دو دست بالاپوش سایز متوسط در ایستگاه بین‌المللی دارد ولی یکی از آنها هنوز برای راهپیمایی خارج از ایستگاه آماده نیست.

آماده کردن این لباس زمان زیادی نیاز دارد و به همین دلیل ناسا تصمیم گرفت که یکی از فضانوردان راهپیمایی روز جمعه را تغییر دهد.

برندی دین، سخنگوی مرکز فضایی جانسون در هیوستون تکزاس، می‌گوید لباس‌های فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی در واقع متشکل از تکه‌های مختلف است که هر تکه برای هر فضانورد به نسبت اندازه اعضای بدنش انتخاب می‌شود.
به گفته خانم دین سایز افراد زمانی که در مدار قرار می‌گیرند ممکن است به دلیل تغییرات جاذبه اندکی تغییر کند.
تا الان تنها گروه‌های مردانه یا مختلط در راهپیمایی‌های فضایی شرکت کرده‌اند و هیچ تیم تمام‌زنانه‌ای این کار را نکرده است.


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش