مسئولان پاسخگوی مطالبات به‌حق دانشجویان باشند

دکتر سید احمد معتمدی با اعلام این مطلب اظهار کرد: فعالیت‌های تشکل‌های دانشجویی از سال 93 که ریاست دانشگاه صنعتی امیرکبیر را عهده‌دار شدم، روز به روز گسترده تر شده است اگر چه در ابتدای ورود به دانشگاه تشکلهایی با تفکرهای مختلف فعالیت می کردند اما به مراتب تعداد تشکل‌های صنفی، فرهنگی و سیاسی افزایش پیدا کرده و در حال حاضر طیف وسیعی از تفکرات تند اصلاح‌طلبی تا تفکرات تند اصولگرایی و حتی کسانی که معتدل‌تر هستند، در دانشگاه فعالیت دارند.

وی در ادامه تصریح کرد: مانعی برای فعالیت تمامی تشکل‌های دانشجویی که به صورت قانونی مجوز فعالیت دریافت نموده‌اند و در چارچوب قوانین و مقررات نیز فعالیت داشته باشند در دانشگاه امیرکبیر وجود ندارد همچنانکه این تشکل‌ها در هفته گرامیداشت مقام دانشجو و در روز 16 آذر توانستند برنامه‌های مختلفی را برگزار کنند.

رئیس دانشگاه امیرکبیر ادامه داد: تشکل‌های دانشجویی با تفکرات مختلف مواضع مختلفی به مجموعه فعالیت های دولت، وزارت علوم، قوه قضائیه و سایر دستگاه‌ها مطرح می کنند و البته خواسته‌های آنها اگرچه تاحدودی آرمان‌گرایانه بوده  و امکان اجرایی کردن آنها مشکل است اما این خواسته‌ها عمدتا خواسته‌های به حقی هستند.

دکتر معتمدی خاطر نشان کرد: مسئولان در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی باید پاسخگوی خواسته‌های به حق دانشجویان باشند و باید بپذیریم دانشجویان در سنین جوانی و آرمان‌گرایانه هستند و خواسته‌های آنها نیز از مسئولان خواسته‌های به حقی است. بنابراین تاحدی که می توان باید پاسخگوی این مطالبات شد.

رئیس دانشگاه امیرکبیر مطالبات دانشجویی در جامعه دانشگاهی را مطالباتی مفید و به حق ارزیابی کرد و افزود: ما نباید انتظار داشته باشیم که دانشجویان مطابق نظر ما حرکت کنند. دانشجویان این حق را دارند در چارچوب مقررات نظام خواسته‌ها و انتقادات خود را مطرح نمایند.

دکتر معتمدی تاکید کرد: خوشبختانه در دانشگاه امیرکبیر هیچ مشکل امنیتی برای دانشجویانی که مسائل و مطالبات خود را مطرح می کنن، ایجاد نشده و اگرهم مشکلی برای آنها به وجود آمده بلافاصله این مشکل رفع شده است و اینگونه نبوده تعدادی دانشجو به دلیل فعالیتهای سیاسی در زندان باشند.

دکتر معتمدی در پایان برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی را یکی از اولویت‌های اصلی در دانشگاه امیرکبیر عنوان کرد و گفت: براساس آن هر تشکل دانشجویی که درخواست مجوز برای برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی داشته است، صادر شده و دانشجویان محدودیتی در این زمینه ندارند.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش