بررسی ساماندهی نحوه جذب اساتید معارف

به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه هیات عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی به ریاست محمدعلی کی‌نژاد در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

دستور جلسه هیات عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، موضوع «ساماندهی نحوه جذب اساتید معارف» بود، که معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گزارشی از مشکلات و مسائل پیش رو در این زمینه ارائه کرد.

پس از ارائه این گزارش اعضا به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند؛ که اهم آن می توان به سطح‌بندی در ارائه سرفصل‌های این دروس معارف اسلامی، تربیت استاد متخصص برای تدریس، تلاش برای پاسخگویی به شبهات، مسئله محور بودن تدریس در این دروس و ضرورت افزایش ردیف استخدامی برای این گروه و استفاده از اساتید توانمند در قالب حق التدریس تا رفع مشکل ردیف‌های استخدامی اشاره کرد.

در این جلسه، گزارش طرح توانمندسازی اعضای هیات علمی دانشگاه‌های کشور توسط معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ارائه شد.

در ادامه این گزارش با اشاره به نقش این طرح در افزایش تعاملات و هم‌افزایی اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها از طریق راه‌اندازی هیات‌های مذهبی و کانون‌های علمی بر استفاده از این ظرفیت در تحکیم آزاداندیشی در میان اعضای هیات‌های علمی تاکید شده است.

در بخش دیگر گزارش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، پیرامون طرح توانمندسازی اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، برگزاری اردوهای علمی، تقویت ارتباطات خانوادگی میان اساتید دانشگاه‌ها و از دیگر ثمرات این طرح برشمرده شده است.

پس از ارائه این گزارش، اعضا به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند، که اهم آن می توان به سنجش دقیق از اثرگذاری این طرح در ابعاد مختلف، نقش مهم این طرح در حل مشکلات مختلف اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، استفاده از فضای مجازی در این زمینه، اجرای سریع‌تر بخش اول مهارتی این طرح در دانشگاه‌ها که در این زمینه تاخیر دارند و ارائه اسناد مهم حوزه علم و فناوری مانند نقشه جامع علمی کشور و نیز سند دانشگاه اسلامی اشاره کرد.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش