دو ماه روی تخت بخوابید، حدود ۱۹هزار دلار بگیرید

اگر برای بیدار شدن از خواب با مشکل مواجه هستید، شاید این یک فرصت شغلی برای شما باشد دانشمندان فضایی حاضرند به شما نزدیک به ۱۹ هزار دلار بپردازند تا شما دو ماه روی تخت بخوابید!

به گزارش مرکز هوافضای آلمان که از سوی ناسا و آژانس فضائی اروپا این تحقیق را اجرا می‌کند، دانشمندان به دنبال زنانی هستند که ۶۰ شبانه روز پی در پی روی تخت بخوابند تا آنان مطالعه کنند که بی‌وزنی بر بدن انسان چه تأثیری می‌گذارد. دانشمندان حاضرند برای شرکت‌کنندگان در این تحقیق، ۱۶ هزار و پانصد یورو معادل ۱۸ هزار  و ۵۲۲ دلار بپردازند.
هنگامی که فضانوردان در فضا به سر می‌برند، بی‌وزنی ناشی از نبود جاذبه زمین، تغییراتی را در بدن آنان ایجاد می‌کند. به طوری که کاهش فشارهای فیزیکی در فضا، منجر به جابه‌جایی عضلات، استخوان‌ها و حرکت مایعات بدن به سمت سر انسان می‌شود.

با شبیه‌سازی شرایط بی‌وزنی فضا روی یک تخت، دانشمندان امیدوارند که شیوه‌ای را برای مقابله با تأثیرات این بی‌وزنی بر بدن انسان بیابند تا فضانوردان مجبور نباشند که بیشتر زمان خود در ایستگاه‌های فضائی را به ورزش بگذرانند.
انشمندان پیشتر سانتریفیوژهایی را اختراع کرده‌اند که با تولید جاذبه مصنوعی، به گردش طبیعی مایعات در بدن فضانوردان کمک می‌کند. آنان امیدوارند که هر روز بتوانند این دستگاه را بر روی دوسوم شرکت‌کنندگان در این پژوهش آزمایش کنند.

هانس جورگ دیتسوس، عضو هیئت مدیره تحقیقات و فن‌آوری فضایی مرکز هوافضای آلمان، در این زمینه گفت که این تحقیق فرصتی برای همکاری پژوهشگران فضایی در سراسر اروپا و آمریکا خواهد بود تا دانش خود را در زمینه فیزیولوژی انسان افزایش دهند.
در این آزمایش، تمام فعالیت‌ها از جمله خوردن و حمام کردن باید در حالت درازکشیده انجام شود.
هر شرکت‌کننده در یک اتاق خصوصی خواهد بود و روی تختی شیب‌دار دراز خواهد کشید که سر آن شش درجه پائین‌تر است.


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت هااینجا در خصوص ژورنال توضیح میدین؟
2 ماه پیش