توجه به یک نکته قبل از مهاجرت 

به هر کشوری که مهاجرت می کنید قبل از مهاجرت به یک نکته توجه کنید: رشد نقدینگی نسبت به پایان سال ٢٠١٠ در آن کشور.

چرا باید رشد نقدینگی نسبت به پایان سال ٢٠١٠ برای شما مهم باشد ؟ 
برای پاسخ به این پرسش ابتدا به رشد نقدینگی در چهار کشور ذیل نسبت به سال ٢٠١٠ توجه شود: 
◀️ آمریکا : ۶۴ درصد 
◀️ گرجستان : ٢٢۶ درصد 
◀️ ترکیه : ٢٢٨ درصد 
◀️ ایران : ۴٩٨ درصد 

اگر رشد نقدینگی در یک کشور بیشتر از رشد نقدیتگی در آمریکا باشد ، تورم در آن کشور بیشتر از تورم در آمریکا خواهد بود و اگر تورم در یک کشور بیشتر از تورم در آمریکا باشد ؛ دیر یا زود پول ملی آن کشور در مقابل دلار سقوط می کند. 
علت افزایش نرخ دلار در ایران ، گرجستان و ترکیه بالا بودن نرخ رشد نقدینگی در این سه کشور نسبت به آمریکا بوده است.

ایرانیانی که به گرجستان  و  ترکیه مهاجرت کردند و به سبب سقوط ارزش پول ملی این دو کشور به شدت زیان کردند به سبب رشد بالای نقدینگی در این دو کشور بود.
البته تنها لحاظ یک عامل برای مهاجرت خطاست اما ابتدا به این عامل توجه شود و در صورتی که آن کشور با این عامل مشکلی نداشت سراغ عوامل دیگر بروید.

اگر به رشد نقدینگی نسبت به سال ٢٠١٠ توجه نشود در موج تورم ایجاد شده متناسب با کاهش ارزش پول ملی آن کشور ، بخشی از دارایی خود را از دست می دهید.

 

1 دیدگاه

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام
1 هفته پیش

سلام.من ترم اخر ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی از دانشگاه سراسری با معدل بالای ۱۷ و نیم هستم. و سابقه دو کار پروژه ای در اداره کار و شرکت گاز سرخون بندرعباس رو دارم. میخوام با چاپ مقاله پایان نامه م توی ژورنال خوب پدیرش بگیرم ولی خیلی زمانبره و من زیاد وقت ندارم برا مهاجرت. بنظرتون چه راهی میتونم سریعتر اپلای کنم و بورسیه بگیرم. کشورش هم مهم نیست برام‌فقط میخوام دانشگاهی که هست توی زمینه استراتزی و محیط زیست علاقمند باشه که کار منو بپذیره.ممنون میشم هر راه دیگه که میدونید و به ذهنتون میرسه و یا از آشناهاتون که رشته مدیریت بودن و تونستن پذیرش بگیرن اطلاعاتی در اختیارم قرار بدید.  
1 هفته پیش

سلام این مقالات بورسیه کانال برای مدارک دیپلم که هنوز وارد دانشگاه نشدن هم قابل ثبت نامه؟
2 هفته پیش