سفر به آمریکا، از ورود به هواپیما تا خروج از فرودگاه

مهاجرت به هر کشور خارجی، شما را با چالش های فراوانی روبرو می کند. انتخاب بهترین روش برای مهاجرت، اقدامات لازم و در نهایت ورود به دنیای جدیدی که در کشور مقصد در انتظارتان است. مسلما، آگاهی نسبی با آنچه در کشور مقصد با آن مواجه خواهید شد، در مدیریت شرایط و برخورد مناسب با اتفاقات کمک فراوانی می کند. در این مقاله،‌ سعی داریم تصویری از لحظه ورود به آمریکا ارائه کنیم تا مخاطبان عزیزمان از قبل با چالش های احتمالی آشنا باشند.
معمولا، یک ساعت پیش از نشستن هواپیما در فرودگاهی در کشور آمریکا، داخل هواپیما فرمی را به شما می دهند با عنوان US Custom Form که باید آن را به دقت و بطور کامل تکمیل کنید و در لحظه ورود به فرودگاه به افسر حاضر در آنجا تحویل دهید.

با ورود به فرودگاه با 3 صف مواجه می شوید، که هر صف مخصوص افرادی با شرایط خاص است:
1. صف مربوط به سیتیزن ها یا دارندگان گرین کارد
2. صف ویژه دارندگان کارت گلوبال انتری (کوتاهترین صف)
3. صف مربوط به افرادی که جز دو گروه فوق قرار نمی گیرند.

⏬ و اما کارت گلوبال انتری چیست؟
افرادی که به کرات سفر می کنند با پرداخت هزینه سالانه این کارت را دریافت و زمان کمتری را در صف های طولانی در فرودگاه سپری می کنند.
معمولا، یک افسر نزدیک این صف ها ایستاده و به شما در پیدا کردن صف مناسب کمک می کند.
زمانی که نوبت به شما رسید، باید به سوالات افسر حاضر در آن بخش پاسخ دهید. ارائه اثر انگشت و بررسی مدارک هم الزامی است.

 دقت کنید در زمان حضور پیش افسر از موبایل استفاده نکنید! 

در صورتی که برای اولین بار وارد آمریکا می شوید، افسر مدارکتان را می گیرد و شما را به اتاقی راهنمایی می کند. روی صندلی بنشینید تا نوبتتان شود.

⏬ پس از آنکه نوبتتان شد، مجددا از شما سوالاتی می پرسند، ‌سوالاتی از قبیل:
♻️  آدرس محل اقامت
♻️ آدرس دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید
♻️ رشته تحصیلی
♻️ میزان پولی که همراه دارید
♻️ وسایلی که با خود آورده اید
♻️ آيا کسی شما را همراهی می کند یا خیر
♻️ و زمان برگشت به ایران.

اگر مقدار پولی که همراه دارید از 10000 دلار بیشتر است، حتما مبلغ دقیق آن را در فرم آبی بنویسید. مقدار پولتان شمارش می شود، پس در ارائه اطلاعات خود صادق باشید.
در مرحله بعد، می توانید چمدان هایتان را تحویل بگیرید. ممکن است افسر وسایلتان را چک کند. البته چک کردن وسایل معمولا تصادفی و بر اساس اطلاعات موجود در فرم آبی است.
 
در صورتی که قصد اقامت در شهری از آمریکا را دارید، وسایتان را بردارید و به محل اقامتتان بروید. اما اگر شهر محل اقامتتان متفاوت است و صرفا در این فرودگاه یک توقف داشته اید، ‌نمی توانید چمدان هایتان را تحویل بگیرید. بلکه باید بدنبال گیت پرواز بعدی باشید.

در صورتی که اولین بار است که به آمریکا سفر می کنید، ‌چک کردن مدارک، ارائه اثر انگشت و آی اسکن کمی زمانبر خواهد شد. طولانی شدن پروسه مسائل امنیتی می تواند منجر به از دست رفتن پرواز بعدی شود. در این شرایط، ‌باید اعلام کنید که پرواز را از دست داده اید تا برای بلیط و هتل مجانی اقدام کنند. چمدان ها نیز باید با پرواز جدید ارسال شوند.

👈 تمامی اتفاقات مذکور در لحظه ورود شما به آمریکا اتفاق می افتد، حتی اگر آمریکا مقصد نهایی پروازتان نباشد.
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

در اینصورت مشکلی نیست.
مدارک مورد نظرتون رو به آیدی تلگرام wikiapplyservice@ ارسال کنید. از همون طریق می تونیم با هم در ارتباط باشیم.

4 هفته پیش

#مهاجرت

خانم بانی، دانشگاه مقصد موافقت کرده که فعلا ترجمه غیررسمی ریزنمرات و گواهی موقت رو براشون ارسال کنم. و نهایتا ۴ روز دیگه وقت دارم. میتونید کمک کنید؟ میشه یه شماره تماس به من بدین؟

4 هفته پیش

سلام دوست عزیز
ترجمه رسمی مدارک باید حتما توسط مترجم های رسمی انجام بشه و نه مترجم های عادی. با توجه به فوریتی که دارید برای مدارک رسمی باید بگم متاسفانه در هیچ دارالترجمه ای در زمان فعلی این امکان براتون وجود نخواهد داشت اما در مورد توصیه نامه و انگیزه نامه می تونیم در خدمتتون باشیم.

4 هفته پیش

#مهاجرت

سلام. کسی کار ترجمه آلمانی دانشنامه و ریزنمرات ارشد رو میتونه قبول کنه؟ کارم فوریه یکی دو روزه میخوام. و همینطور برای تهیه توصیه نامه و انگیزه نامه...؟

4 هفته پیش

#مهاجرت 

دوست عزیز اولا که قبل از سوالتون باید هشتک مناسب رو انتخاب می کردید که اینجا هشت مهاجرت مناسب این سوالتون بود
نکته بعدی اینه که رزومه شما بسیار خوب هست و حتما می تونید از بورس های تحصیلی بر مبنای رزومه و علایقتون استفاده کنید. 
پیشنهاد من این است که از قسمت بورس نامه یعنی لینک زیر بورس های تحصیلی مورد نظرتون رو پیگیری کنید و یا با روش پیدا کردن استاد راهنمای مناسب سعی کنید استاد راهمایی 
پیدا کنید که بورس داشته باشه و بتونه بهتون کمک کنه


موفق باشید

4 هفته پیش

سلام

R.. M:
هجدهمین دوره جشنواره خوارزمی رتبه سوم رو کسب کردم و در سال ۹۶ از سمت وزارت علوم و وزارت اموزش و پرورش به عنوان پژوهشگر برتر ایران شناخته شدم و همچنین امسال هم پژوهشگربرتر ایران انتخاب شدم و دوگواهینامه ملی تجاری سازی محصولات دانش بنیان دارم و یک گواهینامه بین المللی تولیدات دانش بنیان محصولات روز کشاورزی وچند اختراع در زمینه پزشکی و دندان پزشکی و کشاورزی دارم وعضو بنیاد ملی نخبگان هستم و دیپلم تجربی دارم و ۱۸ سالمه
میتونم بورسیه بگیرم،کسی میتونه راهنماییم کنه

4 هفته پیش