سفر به آمریکا، از ورود به هواپیما تا خروج از فرودگاه

مهاجرت به هر کشور خارجی، شما را با چالش های فراوانی روبرو می کند. انتخاب بهترین روش برای مهاجرت، اقدامات لازم و در نهایت ورود به دنیای جدیدی که در کشور مقصد در انتظارتان است. مسلما، آگاهی نسبی با آنچه در کشور مقصد با آن مواجه خواهید شد، در مدیریت شرایط و برخورد مناسب با اتفاقات کمک فراوانی می کند. در این مقاله،‌ سعی داریم تصویری از لحظه ورود به آمریکا ارائه کنیم تا مخاطبان عزیزمان از قبل با چالش های احتمالی آشنا باشند.
معمولا، یک ساعت پیش از نشستن هواپیما در فرودگاهی در کشور آمریکا، داخل هواپیما فرمی را به شما می دهند با عنوان US Custom Form که باید آن را به دقت و بطور کامل تکمیل کنید و در لحظه ورود به فرودگاه به افسر حاضر در آنجا تحویل دهید.

با ورود به فرودگاه با 3 صف مواجه می شوید، که هر صف مخصوص افرادی با شرایط خاص است:
1. صف مربوط به سیتیزن ها یا دارندگان گرین کارد
2. صف ویژه دارندگان کارت گلوبال انتری (کوتاهترین صف)
3. صف مربوط به افرادی که جز دو گروه فوق قرار نمی گیرند.

⏬ و اما کارت گلوبال انتری چیست؟
افرادی که به کرات سفر می کنند با پرداخت هزینه سالانه این کارت را دریافت و زمان کمتری را در صف های طولانی در فرودگاه سپری می کنند.
معمولا، یک افسر نزدیک این صف ها ایستاده و به شما در پیدا کردن صف مناسب کمک می کند.
زمانی که نوبت به شما رسید، باید به سوالات افسر حاضر در آن بخش پاسخ دهید. ارائه اثر انگشت و بررسی مدارک هم الزامی است.

 دقت کنید در زمان حضور پیش افسر از موبایل استفاده نکنید! 

در صورتی که برای اولین بار وارد آمریکا می شوید، افسر مدارکتان را می گیرد و شما را به اتاقی راهنمایی می کند. روی صندلی بنشینید تا نوبتتان شود.

⏬ پس از آنکه نوبتتان شد، مجددا از شما سوالاتی می پرسند، ‌سوالاتی از قبیل:
♻️  آدرس محل اقامت
♻️ آدرس دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید
♻️ رشته تحصیلی
♻️ میزان پولی که همراه دارید
♻️ وسایلی که با خود آورده اید
♻️ آيا کسی شما را همراهی می کند یا خیر
♻️ و زمان برگشت به ایران.

اگر مقدار پولی که همراه دارید از 10000 دلار بیشتر است، حتما مبلغ دقیق آن را در فرم آبی بنویسید. مقدار پولتان شمارش می شود، پس در ارائه اطلاعات خود صادق باشید.
در مرحله بعد، می توانید چمدان هایتان را تحویل بگیرید. ممکن است افسر وسایلتان را چک کند. البته چک کردن وسایل معمولا تصادفی و بر اساس اطلاعات موجود در فرم آبی است.
 
در صورتی که قصد اقامت در شهری از آمریکا را دارید، وسایتان را بردارید و به محل اقامتتان بروید. اما اگر شهر محل اقامتتان متفاوت است و صرفا در این فرودگاه یک توقف داشته اید، ‌نمی توانید چمدان هایتان را تحویل بگیرید. بلکه باید بدنبال گیت پرواز بعدی باشید.

در صورتی که اولین بار است که به آمریکا سفر می کنید، ‌چک کردن مدارک، ارائه اثر انگشت و آی اسکن کمی زمانبر خواهد شد. طولانی شدن پروسه مسائل امنیتی می تواند منجر به از دست رفتن پرواز بعدی شود. در این شرایط، ‌باید اعلام کنید که پرواز را از دست داده اید تا برای بلیط و هتل مجانی اقدام کنند. چمدان ها نیز باید با پرواز جدید ارسال شوند.

👈 تمامی اتفاقات مذکور در لحظه ورود شما به آمریکا اتفاق می افتد، حتی اگر آمریکا مقصد نهایی پروازتان نباشد.
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
9 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش