اصلاح نرم‌افزاری در بوئینگ ۷۳۷

شرکت بوئینگ اعلام کرد با اصلاح نرم‌افزاری در بوئینگ ۷۳۷ مکس این هواپیما امن شده است.

مدیر عامل بوئینگ با ابراز تاسف از دو سقوط پیاپی ۷۳۷ مکس، اعلام کرد این شرکت اصلاحات لازم را روی سیستم خودکار پرواز انجام داده است تا دیگر چنین حوادثی تکرار نشود. دنیس مویلنبرگ، مدیرعامل بوئینگ برای دادن اطمینان خاطر به کاربران این هواپیما خود در پرواز آزمایشی بوئینگ ۷۳۷ مکس اصلاح شده، حضور یافت.
شرکت بوئینگ اصلاحات اساسی را در سیستم‌های اتوماتیک این هواپیما انجام داده است.
۷۳۷ مکس به سامانه افزایش مانور پذیری با نام ام‌سی‌ای‌اس مجهز است. سیستمی که دلیل اصلی سقوط‌های اخیر محسوب می‌شود.

در مدل ۷۳۷ مکس، مکان موتور، قدرت و رانش موتور نسبت به مدل‌های قبلی تغییر اساسی کرده است. میزان رانش موتور و جانمایی جدید موتور باعث می‌شود در مواردی، اثر بالا رفتن دماغه و افزایش زاویه حمله رخ دهد. اگر این زاویه بیش از اندازه افزایش یابد ممکن است واماندگی ایجاد شود. برای جلوگیری از حالت واماندگی سیستم ام‌سی‌ای‌اس وارد عمل می‌شود و به‌طور خودکار دماغه هواپیما را به سمت پایین می‌کشد.
این سیستم به دلیل خطای محاسباتی یا خطا در سنسورها بد عمل می‌کرد و در جایی که لازم نبود دماغه هواپیما را به سمت زمین منحرف می‌کرد. اگر این سیستم خطا کند و خلبان دیر عمل کند، سقوط حتمی می‌شود.

بوئینگ اعلام کرده مشکلات را در به‌روزرسانی نرم‌افزاری حل کرده است. با این وجود این شرکت که با یک بحران شدید روبرو شده تولید این هواپیما را از ماهی ۵۲ فروند به ۴۲ فروند کاهش داده است.
این شرکت تلاش می‌کند تا با اطمینان دادن به کشورهای مختلف، ناوگان زمین‌گیرشده مکس را پس از اصلاح دوباره به پرواز در آورد.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

در اینصورت مشکلی نیست.
مدارک مورد نظرتون رو به آیدی تلگرام wikiapplyservice@ ارسال کنید. از همون طریق می تونیم با هم در ارتباط باشیم.
4 هفته پیش

#مهاجرت
خانم بانی، دانشگاه مقصد موافقت کرده که فعلا ترجمه غیررسمی ریزنمرات و گواهی موقت رو براشون ارسال کنم. و نهایتا ۴ روز دیگه وقت دارم. میتونید کمک کنید؟ میشه یه شماره تماس به من بدین؟
4 هفته پیش

سلام دوست عزیز
ترجمه رسمی مدارک باید حتما توسط مترجم های رسمی انجام بشه و نه مترجم های عادی. با توجه به فوریتی که دارید برای مدارک رسمی باید بگم متاسفانه در هیچ دارالترجمه ای در زمان فعلی این امکان براتون وجود نخواهد داشت اما در مورد توصیه نامه و انگیزه نامه می تونیم در خدمتتون باشیم.
4 هفته پیش