اصلاح نرم‌افزاری در بوئینگ ۷۳۷

شرکت بوئینگ اعلام کرد با اصلاح نرم‌افزاری در بوئینگ ۷۳۷ مکس این هواپیما امن شده است.

مدیر عامل بوئینگ با ابراز تاسف از دو سقوط پیاپی ۷۳۷ مکس، اعلام کرد این شرکت اصلاحات لازم را روی سیستم خودکار پرواز انجام داده است تا دیگر چنین حوادثی تکرار نشود. دنیس مویلنبرگ، مدیرعامل بوئینگ برای دادن اطمینان خاطر به کاربران این هواپیما خود در پرواز آزمایشی بوئینگ ۷۳۷ مکس اصلاح شده، حضور یافت.
شرکت بوئینگ اصلاحات اساسی را در سیستم‌های اتوماتیک این هواپیما انجام داده است.
۷۳۷ مکس به سامانه افزایش مانور پذیری با نام ام‌سی‌ای‌اس مجهز است. سیستمی که دلیل اصلی سقوط‌های اخیر محسوب می‌شود.

در مدل ۷۳۷ مکس، مکان موتور، قدرت و رانش موتور نسبت به مدل‌های قبلی تغییر اساسی کرده است. میزان رانش موتور و جانمایی جدید موتور باعث می‌شود در مواردی، اثر بالا رفتن دماغه و افزایش زاویه حمله رخ دهد. اگر این زاویه بیش از اندازه افزایش یابد ممکن است واماندگی ایجاد شود. برای جلوگیری از حالت واماندگی سیستم ام‌سی‌ای‌اس وارد عمل می‌شود و به‌طور خودکار دماغه هواپیما را به سمت پایین می‌کشد.
این سیستم به دلیل خطای محاسباتی یا خطا در سنسورها بد عمل می‌کرد و در جایی که لازم نبود دماغه هواپیما را به سمت زمین منحرف می‌کرد. اگر این سیستم خطا کند و خلبان دیر عمل کند، سقوط حتمی می‌شود.

بوئینگ اعلام کرده مشکلات را در به‌روزرسانی نرم‌افزاری حل کرده است. با این وجود این شرکت که با یک بحران شدید روبرو شده تولید این هواپیما را از ماهی ۵۲ فروند به ۴۲ فروند کاهش داده است.
این شرکت تلاش می‌کند تا با اطمینان دادن به کشورهای مختلف، ناوگان زمین‌گیرشده مکس را پس از اصلاح دوباره به پرواز در آورد.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت هااینجا در خصوص ژورنال توضیح میدین؟
2 ماه پیش