کار دانشجویی در کشور سوئیس

هنگامی که اجازه اقامت خود را حفظ کرده اید و ثابت کرده اید که منابع مالی لازم برای تحصیل در سوئیس را دارید، می توانید در کنار تحصیلات خود کار کنید.
 
در حقیقت، اجازه اقامت دانشجویی در سوئیس اجازه فعالیت غیر سود آوری را می دهد، در حالی که دانشگاه شما بیانیه ای را تایید می کند که نشان می دهد اشتغال، طول مدت تحصیل را طولانی نخواهد کرد.
 
شرایط کار دانشجویی در سوئیس برای دانشجویان خارجی، تعداد ساعتهای کاری هفتگی محدود به ۱5 ساعت است، اما این بسته به نوع کانتون نسبتا انعطاف پذیر است (در ژنو، برای مثال، می توانید تا ۳۰ ساعت در هفته کار کنید). 

با این وجود، توصیه میشود که کار اضافی را انجام ندهید، زیرا حجم کار دانشگاه در حال حاضر بسیار سنگین است، البته بستگی به نوع دانشکده دارد. 

یافتن کار در مراکز بزرگ، در شهری مانند ژنو و زوریخ آسان تر است. 

هر دانشگاه در سوئیس دارای دفتر کاری است که اطلاعاتی در مورد شرایط کار دانشجویی، کار در حین تحصیل و اشتغال دانشجویان را ارائه می دهد.

 حقوق و دستمزد بین CHF 20 و CHF 35 با توجه به شغل و مهارت های فرد متفاوت است.


اطلاعات بیشتر برای مهاجرت به سوئیس:👇
https://www.wikigeram.com/migration/Switzerland

​​​​​​

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

در اینصورت مشکلی نیست.
مدارک مورد نظرتون رو به آیدی تلگرام wikiapplyservice@ ارسال کنید. از همون طریق می تونیم با هم در ارتباط باشیم.
4 هفته پیش

#مهاجرت
خانم بانی، دانشگاه مقصد موافقت کرده که فعلا ترجمه غیررسمی ریزنمرات و گواهی موقت رو براشون ارسال کنم. و نهایتا ۴ روز دیگه وقت دارم. میتونید کمک کنید؟ میشه یه شماره تماس به من بدین؟
4 هفته پیش

سلام دوست عزیز
ترجمه رسمی مدارک باید حتما توسط مترجم های رسمی انجام بشه و نه مترجم های عادی. با توجه به فوریتی که دارید برای مدارک رسمی باید بگم متاسفانه در هیچ دارالترجمه ای در زمان فعلی این امکان براتون وجود نخواهد داشت اما در مورد توصیه نامه و انگیزه نامه می تونیم در خدمتتون باشیم.
4 هفته پیش

#مهاجرت
سلام. کسی کار ترجمه آلمانی دانشنامه و ریزنمرات ارشد رو میتونه قبول کنه؟ کارم فوریه یکی دو روزه میخوام. و همینطور برای تهیه توصیه نامه و انگیزه نامه...؟
4 هفته پیش

#مهاجرت 
دوست عزیز اولا که قبل از سوالتون باید هشتک مناسب رو انتخاب می کردید که اینجا هشت مهاجرت مناسب این سوالتون بود
نکته بعدی اینه که رزومه شما بسیار خوب هست و حتما می تونید از بورس های تحصیلی بر مبنای رزومه و علایقتون استفاده کنید. 
پیشنهاد من این است که از قسمت بورس نامه یعنی لینک زیر بورس های تحصیلی مورد نظرتون رو پیگیری کنید و یا با روش پیدا کردن استاد راهنمای مناسب سعی کنید استاد راهمایی 
پیدا کنید که بورس داشته باشه و بتونه بهتون کمک کنه


موفق باشید
4 هفته پیش

سلام
R.. M:
هجدهمین دوره جشنواره خوارزمی رتبه سوم رو کسب کردم و در سال ۹۶ از سمت وزارت علوم و وزارت اموزش و پرورش به عنوان پژوهشگر برتر ایران شناخته شدم و همچنین امسال هم پژوهشگربرتر ایران انتخاب شدم و دوگواهینامه ملی تجاری سازی محصولات دانش بنیان دارم و یک گواهینامه بین المللی تولیدات دانش بنیان محصولات روز کشاورزی وچند اختراع در زمینه پزشکی و دندان پزشکی و کشاورزی دارم وعضو بنیاد ملی نخبگان هستم و دیپلم تجربی دارم و ۱۸ سالمه
میتونم بورسیه بگیرم،کسی میتونه راهنماییم کنه
4 هفته پیش