تصویر منتشر شده از ناپدید شدن کلاهک یخی قطب شمال

دانشمندان مدت هاست دریافته اند با آغاز تغییرات آب و هوایی و گرم شدن زمین، اثرات آن در قطب شمال از همه جا بارزتر است. این امر دلایل زیادی دارد، اما بازخوردهای آب و هوایی یکی از کلیدهای  ماجراست. با گرم شدن قطب شمال، یخ و برف ذوب می شود و سطح آنها به جای منعکس کردن انرژی خورشید به فضا، مقدار بیشتری از آن را جذب می کند. این باعث می شود هوا گرم تر از قبل شود که به نوبه خود باعث ذوب شدن بیشتر برف و یخ می شود و... به همین ترتیب ادامه پیدا می کند.
داستان واقعا مخوفی است: کوچک شدن کلاهک های یخی و یخچال ها  در آلاسکا و ذوب شدن پرمافراست شاهدی است بر اثرات گرمایش زمین.

اما برای بسیاری از مردم، قطب شمال جای خیلی دوری به نظر می رسد و به نظرشان داستان های مربوط به اتفاقی که آنجا در حال رخ دادن است هیچ ارتباطی با زندگی روزمره آنها ندارد.  برای کسی که دربرف و یخبندان گذشته روزها لرزیده، پذیرش این که جهان در حال گرم تر شدن است می تواند دشوار باشد.

امروز چنین به نظر می رسد که هر چه می گذرد، بیشتر احتمال دارد آنچه که در قطب درحال رخ دادن است در سراسر جهان  بازتاب پیدا کند. گرمایش قطب همین حالا نیز ممکن است بر الگوهای آب و هوایی در عرض های جغرافیایی میانی اثر گذاشته باشد. ذوب صفحه یخی گرینلند در حال گذاشتن اثرات فزاینده بر افزایش سطح دریاهاست. بعلاوه اینکه ذوب شدن پرمافراست می تواند باعث شروع آزاد شدن دی اکسید کربن و متان به جو زمین شود که باز هم باعث گرمای بیشتر آب و هوا می شود.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

در اینصورت مشکلی نیست.
مدارک مورد نظرتون رو به آیدی تلگرام wikiapplyservice@ ارسال کنید. از همون طریق می تونیم با هم در ارتباط باشیم.

4 هفته پیش

#مهاجرت

خانم بانی، دانشگاه مقصد موافقت کرده که فعلا ترجمه غیررسمی ریزنمرات و گواهی موقت رو براشون ارسال کنم. و نهایتا ۴ روز دیگه وقت دارم. میتونید کمک کنید؟ میشه یه شماره تماس به من بدین؟

4 هفته پیش

سلام دوست عزیز
ترجمه رسمی مدارک باید حتما توسط مترجم های رسمی انجام بشه و نه مترجم های عادی. با توجه به فوریتی که دارید برای مدارک رسمی باید بگم متاسفانه در هیچ دارالترجمه ای در زمان فعلی این امکان براتون وجود نخواهد داشت اما در مورد توصیه نامه و انگیزه نامه می تونیم در خدمتتون باشیم.

4 هفته پیش

#مهاجرت

سلام. کسی کار ترجمه آلمانی دانشنامه و ریزنمرات ارشد رو میتونه قبول کنه؟ کارم فوریه یکی دو روزه میخوام. و همینطور برای تهیه توصیه نامه و انگیزه نامه...؟

4 هفته پیش

#مهاجرت 

دوست عزیز اولا که قبل از سوالتون باید هشتک مناسب رو انتخاب می کردید که اینجا هشت مهاجرت مناسب این سوالتون بود
نکته بعدی اینه که رزومه شما بسیار خوب هست و حتما می تونید از بورس های تحصیلی بر مبنای رزومه و علایقتون استفاده کنید. 
پیشنهاد من این است که از قسمت بورس نامه یعنی لینک زیر بورس های تحصیلی مورد نظرتون رو پیگیری کنید و یا با روش پیدا کردن استاد راهنمای مناسب سعی کنید استاد راهمایی 
پیدا کنید که بورس داشته باشه و بتونه بهتون کمک کنه


موفق باشید

4 هفته پیش

سلام

R.. M:
هجدهمین دوره جشنواره خوارزمی رتبه سوم رو کسب کردم و در سال ۹۶ از سمت وزارت علوم و وزارت اموزش و پرورش به عنوان پژوهشگر برتر ایران شناخته شدم و همچنین امسال هم پژوهشگربرتر ایران انتخاب شدم و دوگواهینامه ملی تجاری سازی محصولات دانش بنیان دارم و یک گواهینامه بین المللی تولیدات دانش بنیان محصولات روز کشاورزی وچند اختراع در زمینه پزشکی و دندان پزشکی و کشاورزی دارم وعضو بنیاد ملی نخبگان هستم و دیپلم تجربی دارم و ۱۸ سالمه
میتونم بورسیه بگیرم،کسی میتونه راهنماییم کنه

4 هفته پیش